Bilgisayarımıza legal windows yüklemek


Merhaba,

Yeni bir bilgisayar satın alırken windows yüklü olan ve yüklü olmayan modelleri görmüşsünüzdür. Pratik Türk aklıyla windows yüklü olmayanların daha düşük fiyata satın alınarak sonradan windows yüklemenin daha mantıklı olduğu düşünülür. Oysa ki üzerinde windows işletim sistemiyle  satın aldığınız bir bilgisayar her zaman sizi karlı çıkarır. Benim gibi linux türevi ubuntu kullanıyorsanız işletim sistemi olmayan bir ürün satın alabilirsiniz. Ama normal bir kullanıcıysanız ve başınızın ağırmasını istemiyorsanız kesinlikle windows yüklü bilgisayar alınız.

Peki aldınız bir windowslu ürün ve kutudan kurulum cd si çıkmadı. Virüs bulaştı yeniden kurmanız lazım veya birinin gazına geldiniz yine üzerine satın aldığınız windows lisans sürümünden farklı bir sürüm yüklediniz (ultimate mesela) garantiden çıkardınız ürünü, illegal halde kullanmaya başladınız.  Gün geldi ve siz ilk aldığınız hale geri dönüp her şeyi legal yapmak istediniz. Nasıl mı yapacaksınız?

İşte arkadaşlar bu linkten bilgisayarınızı yasal ve yazılım garantisi ihlal edilmemiş bir ürün haline getirebilirsiniz. https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/home

Ekleme:

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.